نسخهٔ پیام‌های ارسالی

تعداد پاراگرف: 27

کمتر از دو سه ساعت پیشتر طرح جزا به ارادهٔ جزا ویراست شد حوالی رو به روی کلانتری ۱۳۰ نازی آباد، مکتوب شده در باغستان شهریار، ۱۶:۳۵ پنج‌شنبه ۴ فروردین ۱۴۰۰.

دقایقی پیشتر سزا به جزا ویراست شد، به اقتضای نمایش ترجمه در عوض اصل. ۱۸:۰۶ یکشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۰.

مسیر محاکمه به شرح سزا ویراست شد. ۲۲:۳۷ پنج‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۰. و شرح به طرح، ۲۲:۳۹ همین روز.

طرح به مسیر ویراست شد، ۱۱:۳۶ شنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۰.

به دلیل نمایش ترجمهٔ پیام ‘پیشنهاد’ به ‘طرح’ ویراست شد و مشکل نمایش ترجمه و سپس اصل پیام در نقشهٔ گوگل دست کم در این ساعات مرتفع گشت. ۲۳:۲۰ جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰. بر همین اساس طرح به موضوع ویراست شد، ۰۸:۵۶ دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰.

پیامی که در ادامه قید شده چهار ماه گذشته در پاوه به مقصدی در نقشهٔ گوگل ارسال شده است، لینک معرّفی شده لینک شبکهٔ مجازی گپ است در دوران قطع دسترسی به سایت Gardun.ir از آن شبکه جهت قید موضوعات بهره برده می‌شد، ما مدّتی قبل حساب گپ و کانال مرتبط را حذف داشته بودیم که روز گذشته از نو برپایی آن و معرّفی پیوند به سایت‌های Nesby.ir و Gardun.ir را به ثبت رساندیم. “روز شما به خیر

در صورت تمایل لینک گپ را جهت بررسی روند اجرای اعدام آقایان علی خامنه‌ای، پوتین، شی جین پینگ و موضوعات جاری همچون دستگیری آقایان ملک سلمان و بایدن مطالعه بفرمایید و اگر مایل بودید به اشتراک بگذارید.

Gap.im/community

“.
شانزده و سی و چهار دقیقهٔ دوشنبه سیزده دی هزار و چهارصد شمسی.

نسخهٔ ارسالی در نقشهٔ گوگل در ادامه قید شده است، در غیر از نقشهٔ گوگل محتوای مربوط به “حذف پیام” حذف شده است: “روز به خیر، پیشنهاد محاکمهٔ آقای خامنه‌ای و دیگر موضوعات مطرح شده را در صورت تمایل در Nesby.ir مطالعه بفرمایید و اگر مایل بودید به اشتراک بگذارید.
بررسی میدان ولیعصر و مراکز چنان در نقشه شاید مناسب باشد.
اگر مایل به حذف این پیام هستید اعلام بفرمایید.”. سیزده و سی و شش دقیقهٔ یک‌شنبه بیست و یک آذر هزار و چهارصد شمسی. پیام عمومی(آنچه با عنوان غیر نقشهٔ گوگل مطرح شده) ویراست شد به آن در ادامه قید است: “روز به خیر، پیشنهاد محاکمهٔ آقای خامنه‌ای و دیگر موضوعات مطرح شده را در صورت تمایل در Nesby.ir مطالعه بفرمایید و اگر مایل بودید به اشتراک بگذارید.
بررسی میدان ولیعصر تهران و مراکز چنان در نقشهٔ گوگل که هدف این قبیل پیام بوده شاید مناسب باشد.”. چهارده و سی دقیقهٔ یک‌شنبه بیست و یک آذر هزار و چهارصد شمسی.

در ارسال پیام پیشتر سعی می‌شد پیام تکراری ارسال نگردد و اگر در دور بعد محل پیامی از آن دست می‌داشت پیام بعدی برای آن ارسال نمی‌گشت که احتمالاً ارسال دوباره مناسب می‌بود، به نظر اشخاصی که نخستین پیام‌ها را در نقشهٔ گوگل در حدود سه تا چهار ماه گذشته دریافت داشته‌اند به شکلی خشن مورد تحدید قرار گرفته‌اند، البتّه گویا هرچه نزدیک‌تر آمدیم میزان خشونت کاهش یافته است، با این طراز احتمالاً در اینستاگرام و تویتر نیز کسانی که پیام از این دست دریافت داشته‌اند وضعیّتی شاید مشابه را تجربه کرده باشند که در آن دو شبکه گاهی بیش از یکسال احتمالاً قدمت ارسال پیام است، چنین گمان برده‌ایم، هجده و پنجاه دقیقهٔ دوشنبه پانزده آذر هزار و چهارصد شمسی.

پیامی که در ادامه می‌آید در ارتباط گیری نقشهٔ گوگل که از دیدگاه متفاوت است به مقصد مسجد گوهرشاد مشهد در حدود سه ماه گذشته ارسال شده است، ما در نقشهٔ گوگل ابتدا به حسینیه‌ها و مساجد شهرها پیام مرتبط با آنچه از ضرورت عقوبت برای آقای خامنه‌ای گمان می‌بردیم را ارسال داشته‌ایم، شهرهای بزرگ با جستجوی سطح شهر گوگل برای موضوع مدّ نظر گسترهٔ مجموعه برای ارسال بوده است که اغلب سعی شده است ارسال برای تمام موارد انجام پذیرد، چنین گمان برده‌ایم. “روز شما به خیر

در صورت تمایل لینک گپ را جهت بررسی روند اجرای اعدام آقایان علی خامنه‌ای، پوتین، شی جین پینگ و موضوعات جاری همچون دستگیری آقایان ملک سلمان و بایدن مطالعه بفرمایید و اگر مایل بودید به اشتراک بگذارید.

Gap.im/community”. هفده و پانزده دقیقهٔ شنبه سیزده آذر هزار و چهارصد شمسی. شنبه از دوازده به سیزده آذر تصحیح گشت، هجده و بیست و هشت دقیقۀ یکشنبه چهارده آذر همین ماه.

به عنوان مثال این پیام در حدود دو ماه پیش با مقصدی در نیکشهر بلوچستان ارسال شده است: “روز شما به خیر، در صورت تمایل گردون را جهت بررسی روند اجرای اعدام آقایان علی خامنه‌ای، پوتین، شی جین پینگ و موارد جاری همچون دستگیری آقایان ملک سلمان، بایدن و اردوغان مطالعه بفرمایید و اگر مایل بودید به اشتراک بگذارید.

gardun.ir”، ده و پنجاه و سه دقیقهٔ پنج‌شنبه یازده آذر هزار و چهارصد شمسی. “و سیستان” از بعد از بلوچستان حذف گردید، یازده و سیزده دقیقهٔ همین روز.

به عنوان مثال پیام‌هایی که در ادامه می‌آیند به حسابی با عنوانی از شهر دامغان در اینستاگرام ارسال شده‌اند، در تاریخ بیست و یک مهر هزار و سیصد و نود و نه شمسی: “روز شما به خیر

عقوبت آقای علی حسینی خامنه‌ای و هم کیشانش را تا گمرک و ربا و قضا و حجاب و قدیم و اخیر را جستجو کنید
Gardun.ir”، و به همان مقصد در نوزده تیر هزار و چهارصد شمسی: “روز شما به خیر

آیا در مورد نهادها یا کشورهای پشتیبان طالبان هیچ نوعی از مباحث در افکار عمومی آن مجامع و جمعیّت‌ها جاری است.

آیا پنتاگون پشتیبان حصر آقای مهندس میر حسین موسوی است، آیا پنتاگون مخلّ انتقال قدرت اجرایی به آقای مهندس میر حسین موسوی است.”. در آن مقطع گویا آقای خامنه‌ای به طریقی به نظر ما رساندند که پس از علی در نامشان حسینی نیز دارند، ما هیچ زمان صحت آن را به بررسی نرسانده‌ایم البتّه بعدها تنها از علی در نام کوچک ایشان استفاده شد، چنین گمان برده‌ایم. یازده و پنجاه دقیقهٔ دوشنبه هشت آذر هزار و چهارصد شمسی.

به عنوان مثال پیامی که در ادامه می‌آید حدود یک ماه گذشته با مقصدی از رستوران‌ها در یاسوج از طریق نقشهٔ گوگل ارسال شده است، از اوّلین مقاصد پیامها جدا از شخص آقای خامنه‌ای حسینیه‌ها و مساجد سطح شهرهای فلتا(ایران) بوده‌اند، “روز شما به خیر، در صورت تمایل گردون را جهت بررسی روند اجرای اعدام آقایان علی خامنه‌ای، پوتین، شی جین پینگ و موارد جاری همچون دستگیری آقایان ملک سلمان، بایدن و اردوغان مطالعه بفرمایید و اگر مایل بودید به اشتراک بگذارید.

gardun.ir”. دوازده و سه دقیقهٔ دوشنبه هشت آذر هزار و چهارصد شمسی.

به عنوان مثال این پیام در حدود سه ماه گذشته با مقصدی از رستوران‌ها در یاسوج از طریق نقشهٔ گوگل ارسال شده است: “روز شما به خیر

در صورت تمایل لینک گپ را جهت بررسی روند اجرای اعدام آقایان علی خامنه‌ای، پوتین، شی جین پینگ و موضوعات جاری مطالعه بفرمایید و اگر مایل بودید به اشتراک بگذارید.

Gap.im/community”. دوازده و دو دقیقهٔ دوشنبه هشت آذر هزار و چهارصد شمسی.

در ادامه متن پیام ارسال شده به افراد در خصوص موضوعات مطرح شده آمده است، اراده بر این است که این آخرین نسخهٔ ارسال شده باشد با اینحال ممکن است به روز رسانی آن دچار تاخیر گردد، این متن در طول چند ماه گذشته چندین بار مورد بازبینی و تغییر قرار گرفته است، به عنوان مثال نخست اعدام آقای علی خامنه‌ای مطرح شده است تا به مطرح داشتن پیشنهاد دستگیری ایشان به اجتماع رسیده است، در مجموع چنین گمان برده‌ایم. نوزده و پنجاه و سه دقیقهٔ یک‌شنبه هفت آذر هزار و چهارصد شمسی.

روز شما به خیر، پیشنهاد محاکمهٔ آقای علی خامنه‌ای و دیگر موضوعات مطرح شده را در صورت تمایل در Nesby.ir مطالعه بفرمایید و اگر مایل بودید به اشتراک بگذارید. سیزده و سی و شش دقیقهٔ یک‌شنبه هفت آذر هزار و چهارصد شمسی.

در نسخهٔ نقشهٔ گوگل یک جمله افزوده شده است: “در صورت تمایل به حذف این پیام اعلام بفرمایید.”، نوزده و سی و یک دقیقهٔ یک‌شنبه هفت آذر هزار و چهارصد شمسی.